Morhipo online alışverişte gözüm kapalı güvendiğim sitelerin başında yer alıyor. Bugüne kadar yaptığım alışverişlerde şanslı olmalıyım ki Morhipo ile hiç stres yaşamadım. Lakin son yaşadığım deneyimi olduğu gibi yazacağım. Hatasıyla sevabıyla hepsini okuyun lütfen. Yazdıklarım birebir yaşadıklarım. Arzu edenler ses kaydına kadar Morhipo’dan isteyebilir.

morhiposiparis

Morhipo Alışveriş Paketi

Bu alışverişim de Fikirdenk  için Morhipo’yu test ettim. Açıkçası sevdiğim ve alışveriş yaptığım siteyi farklı bir gözle test etmek bana biraz değişik geldi. İyi ki de test etmişim . #fikirdenklerdeniyor sayesinde Morhipo’da ocak 2014 itibariyle hayata geçen Ev&Yaşam ve Çocuk bölümünü öğrendim. Benim alışverişim belirli ürünler dışına çıkmazdı. Morhipo’da özellikle  Designers/Trend bölümünü sürekli takip ederim. Çok sevdiğim ve sezonda satışta olan ayakkabıyı daha makul bir fiyata aldığım zaman çok mutlu oluyorum.

Morhipo’ya üye olmak basit. Nasıl üye olunur vb yazmayacağım. Bir kez üye olup bilgilerinizi yazdıktan sonra size her alışverişte teslimat ile ilgili detaylar zaten soruluyor. Kadın, erkek, ayakkabı&çanta, çocuk, ev&yaşam, kozmetik alışverişlerinizde %90 varan indirimlerle alışveriş yapabiliyorsunuz. Özellikle yeni açılan bölümlere göz attığımda doğal olarak Boyner Holding’in çatısı altında kuruldukları için Boyner mağazalarında yer alan ürünlerle parallellik sergilediğini gördüm. Hatta geçen gün aldığım ve taşımakta zorlandığım ürünü tüh ya online alsaydım dedim. Zaman zaman ürünler farklılık gösterebilir mi bilmiyorum. Ev&Yaşam yani bu kategoride elektrikli ev aletlerinden, mutfakta kullanılan tüm ürünlere, sofra düzeninden mobilyaya, dekorasyon için bir çok aksesuara, aydınlatmaya, hobi malzemelerinden spor malzemelerine yok yok.

Ev&Yaşam bölümünü incelemişken bir ürün alayım dedim. Lakin aldığım Limbo Home Askı ise maalesef teslim edilemedi. Ürün ile ilgili olarak Morhipo üç kez cep telefonumdan aradı. Tedarikçi firmadan gelen üründe hasar olduğu için siparişimi iptal etmişler. Bu işlemle ilgili olarak da kredi kartıma ürün bedelini iade ettiler. Bu stresi hafifletmek içinde 10 TL hediye çekini hesabıma yüklemişler. Bu satırları bloguma yazarken -sanki içlerine doğmuş – yeniden özür dileyerek “size minik bir hediye göndermek istiyoruz adres bilgileriniz güncel mi ” diye yeniden adres güncelliğini sorguladılar. Şimdi burada YSM’in notu. O askıyı istiyordum evet ama ürün hatalıymış ne yapabilirim. Ben mızmız çocuk değilim ki ille de istiyorum diyeyim. Burada yaklaşım müşteriye ait. Ben hayatımda olması gereken neyse o olsun bakış açısına sahibim. Bu sebeple de olmadı çok beğendiğim ürünü alamadım. Ama MORHİPO ben söylemeden üzerine düşenleri yaptı. Buradan yeniden teşekkürlerimi iletirim.

morhipo

Çocuk kategorisine göz attığımda çocuklar gibi rengarenk olduğunu gördüm.  Ailelerin daha doğmadan bebekler için liste yapması meşhurdur. Morhipo sanki almış bu listeyi incelemiş ve oradaki ürünleri siteye taşımış. Çocuk kategorisi ; oyuncak, çocuk, bebek, çocuk odası alt kategorilerine ayrılmış. hepsinin içinde de diğer alt kategorileri göreceksiniz. Zaten bir ürünü incelediğinizde son incelediğiniz ürünler listelendiği gibi en çok satan ürünleride görebilirsiniz. Maya Su’nun kayak kursu var onun için kayak kıyafeti vb aradım ama bulamadım. Yani ben yine olmayan ürünü bulmuş oldum. Belki vardı da ben baktığım süreçte satış yoktu bilemeyeceğim. Ama site genelinde kayak ile ilgili fazla ürün yok.

Mira için seçtiğim ürünler siparişimde ki belirtilen tarihte elime ulaştı. Tüm sipariş sürecinde olması gerektiği gibi email, sms ve kargo bilgileri düzenli aktarıldı. Burada bazı kişiler ürüne hemen sahip olmak isteyebilir. Bana göre bu detay önemli. Aldığınız ürünün teslimat süresini mutlaka inceleyin derim.

Şu an siteyi aşk kırmızısı sarmış durumda. “Sevgililer Günü” kutlayanlar için de indirimin indirimi diyebileceğim seçenekler mevcut. Kutlayanlar için iyi alternatifler söz konusu. Ama bizim evde deliye her gün bayram modu var. Yani özel gün vb uğramaz bize. Bu sebeple de bu gün de böyle geçer gider.

morhipolokum

Meşhur Morhipo lokumu

Herkesin online alışverişte güven içinde alışveriş yapabileceği bir site deneyimi yaşamasını isterim. Morhipo ile %100 güvenli alışveriş deneyimi yaşadığım için bu açıdan öneririm. Yine ipad ve iphone uygulamaları da iyi. Bunu da yazmadan geçemedim. Lokum tadında alışverişiniz olsun.

YSM- Alışveriş sever

Ayrıca bu yazı ” Advertorial “içerik olarak yazılmamıştır. Tamamen kişisel deneyimime ve Fikirdenk-Morhipo işbirliğine dayanır.