Dün bizim için çok önemli günlerden biriydi. Mira’nın kalçasında ki problem nedeniyle uzun zamandır Prof Dr Bora Göksan’ın takibindeydik. Her seferinde nefesimi tutarak gidip, her seferinde bu kez değilmiş ile döndüm kontrollerden. Çünkü iyileşme süresi onun da dediği gibi 6 ay da olabilir di 6 yılda. Bu tamamen bebeğin gelişimine ve orteze cevap verip vermeyeceğine bağlı idi. Biz işi ortez ile çözebildik ama nice çocuk var alçı, ameliyat ve diğerleri ile tedavi olan.

Hastalık zor konudur. Hep bir sıfır başlarsınız duruma. Skoru eşitleyip galibiyet sağlayıncaya kadar çok zor geçer zaman. Geçti gitti, şimdi 6 ay da bir sadece kontrol olacağız. Dün Çapa Tıp Fakültesine giderken ortezleri çantaya koydum ve ne olursa olsun Çapa Tıp Fakültesin de bırakacağımı söyledim kendime. .Çünkü bunu yapmak için aylardır bekliyordum. Ve ne olur iyi haber gelsin dedim ve geldi… Bıraktım oraya bir bebek daha iyileşsin diye…

Prof Dr Bora Göksan ile de vedalaştık. Kendisi artık çalışmayacağını söyledi ve bizi bir doktor arkadaşına devretti. Özel hayat sorulamıyor tabi.. Size teşekkür yazacağım “yazmayın Yeşim Hanım artık çalışmayacağım” dedi. Bu karar kendisine ait ve saygı duymamak imkansız. Ama ben aylardır özverili ile muayenelerimizi gerçekleştiren , yerinde tespit ve tedavi ile kızım Mira’yı sağlığına kavuşturan kişiye teşekkür etmeden geçmek istemem.

My iphone

Çok teşekkürler Prof Dr Bora Göksan… Bugün yüzümüz gülüyor, akşam küçük bir pasta ile bile kutladık bu mutluluğu. Sizin de hayatınız boyunca sağlık yanınızdan eksik olmasın, hayat sizin istediğiniz gibi aksın.

Sonsuz teşekkürlerimizle,

YSM-minnettar