Mira 19 Mayıs 2012 günü iki yaşına basacak. Heyecanla bu günü bekliyorum. 2 yaş demek benim için tuvalet eğitimine başlamak demek. Melis 2.yaş gününde hiç kimsenin ona eğitim vb vermesine gerek kalmadan “çiş” diyerek tuvalete koşmuştu. Melis örneğini baz alarak Maya Su’da tuvalet eğitimini 2 yaş sonrası başlarım diye düşünmüştüm. 2,5 yaşındaydı 15 günlük süreçte çişi, kakayı bırakmıştı. Tam o sırada yardımcı ablamız ayrılınca ve biz de tatile çıkınca Maya Su beze geri dönüp 3 yaşına kadar bez ile hayatına devam etti. Öğrendim ki her çocukta aynı formül yok. Her çocuk farklı. İşte Mira ne yapar bilmiyorum ama bu yaz bezini çıkartıp onu zorlamadan evet hiç zorlamadan bezi bıraktırmak niyetindeyim . Bakalım neler yaşanacak henüz bilmiyorum ama deneyimlerimi yazarım biliyorsunuz.

Konuyu yine kendi hikayemle dağıtmadan bir kez de girebilsem ne mutlu bana. Ama gevezeyim ben 🙂

Blogger Annelerden Ahu , Selpak ile “Tuvalete Merhaba” projesinden bahsetti bir kaç ay önce. Bizim de gündem malum önceden belirleniyor. Kendisine mayısta yapalım hem de benim gibi bir çok anne için faydamız dokunur dedim. Sağ olsun Selpak ile konuşmuş. Bir toplantımıza geldiler tanıştık ve söz verdiğimiz gibi mayıs ayında buluşmayı hayata geçirelim dedik.

İşte bu ay konumuz çocuğun tuvalet eğitimi ile bezden kurtulması. Sonradan öğrendim ki çok doğru bir tercih yapmışız. Çünkü  Çocukların “Tuvalete Merhaba” dediği tuvalet eğitimi sürecinde, Bengi Semerci Enstitüsü’yle birlikte annelerin yanında yer alan Selpak, 2011’den beri çocuklara doğru tuvalet eğitimi alışkanlıklarını keyifli bir şekilde kazandırabilmek için çalışmalar yapıyormuş .

İşte bu kapsamda Bengi Semerci Enstitüsü’nden bir eğitmen, 11 Mayıs’ta blogger anne-babalar ile buluşacak.

“Tuvalete Merhaba” egitimi ile çocuklarımızın tuvalet eğitimi için hazır olup olmadığını öğrenecek ve umarım hep birlikte  bu süreci çok daha keyifli ve rahat geçireceğiz. Nedir ne değildir diye baktım gördüm ki bir de facebook sayfaları var.  Tuvalet eğitimi ile ilgili daha fazla bilgi için www.facebook.com/selpak adresini de ziyaret edebilirsiniz.

8.si gerçekleşecek #bloggerannebloggerbaba buluşması için  11 Mayıs 2012 Cuma saat:10.30′dan itibaren  Şişli Cevahir Meydan Starbucks 2. kattayız yine. Katılım herkese açık..

Görüşmek üzere…

YSM-Blogger, fotografçı, anne