Geçtiğimiz günlerde yazdığım “Sosyal medya ama ne kadar” yazımın içinde yer alan fotoğrafta ki uygulamalar ile ilgili sorular gelmeye başlayınca ve en çok soruyu da “Pinterest” alınca yazmadan geçemedim.

Pinterest epeydir var ama bizim medya yeni keşfedince güncellikleri sadece basın vb takip edenler de haliyle geç öğrenmiş oluyorlar. Pinterest 2 yılı aşkın bir süredir yayında olan bir sayfa aslında. 2011 yılının ilk üç çeyreğinde 4 Milyon ziyaretçi çekmeyi başaran site, son çeyrekte ise 7,50 Milyon tekil kullanıcıya ulaşmayı başarmış.

Pinteresti  çevrimiçi pano olarak düşünebilirsiniz. Pinterest, kişiselleştirilmiş panolar oluşturma olanağı tanıyor. İnternet te beğendiğiniz ne varsa  panonuza resim olarak ekliyorsunuz. Bunu Pin It butonu ile veya bilgisayarınızdan yükleyerek yapıyorsunuz.

Pinterest’e  Facebook ve Twitter hesabınız ile üye olabilirsiniz. Fakat kullanıcı olabilmeniz için  onaylanması gerekiyor . Onay süreci uzun sürebiliyor.  Sitenin sizin de ben de gördüğünüz gibi  iPhone uygulaması da mevcut.

Pinterest dünyasında ben de olmak istiyorum diyorsanız lütfen tıklayın: http://www.pinterest.com