Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı (KEDV), Mardin’in yoksul mahallerinde erken çocukluk eğitiminin yaygınlaştırılması amacıyla 7 Oyuncak Kütüphanesi açılması için bir çalışma başlattı. Çocuklarınızın, paylaşılabilecek durumdaki oyuncaklarını KEDV’e ulaştırarak siz de bu projeye destek verebilirsiniz.

KEDV’in, ilkini 2008 yılında yine Mardin’de açtığı Oyuncak Kütüphaneleri, 0–6 yaş çocukları için şiddet içermeyen, ayrımcı olmayan, yaratıcılığı destekleyen, çevre dostu, güvenli, eğitsel içerikli oyuncaklar; bloklar, kuklalar, masklar, legolar, kitaplar v.b. malzemelerin arşivlendiği, bu malzemenin çok sayıda çocuk tarafından ödünç alınıp kullanılabildiği, oyunun ve oyuncakların paylaşılabildiği ve oyuncak alma imkanı olmayan bütün çocukların ulaşabildiği merkezlerdir.

Bu kütüphanelerin oluşumundaki en önemli adımlardan biri de, oyuncak bağışı olacak. Çocukların hayatı dönüştürme çabalarına ortak olmak üzere, sizler de evinizdeki kullanılmayan oyuncakları ve eğitsel malzemeyi vakfa ulaştırabilir, kurulacak oyuncak kütüphanelerini en az çocukların sonsuz hayal dünyası kadar zenginleştirebilirsiniz…

Ayni bağış makbuzu ile vakfın teslim alacağı oyuncak bağışlarınız için aşağıda yer alan adres bilgileri doğrultusunda Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı’ndan konuyla ilgili yetkili kişi Ayşen Coşkun’la irtibata geçebilir, bağışlarınızı aşağıdaki vakıf adresine elden getirebilir ya da kargo ile gönderebilirsiniz.

Oyuncak bağışlarınız için:

Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı (KEDV)

Adres: İstiklal Cad. Bekar Sok. No:17 Beyoğlu-İstanbul

Tel: 0212 292 26 72 – 75

Web: www.kedv.org.tr e mail: kedv@kedv.org.tr