Son günler de Susan Miller fırtınası ese dursun ben Oğuzhan Ceyhan derim başka da bir şey demem. Geçen seneye kadar Susan Millerin sitesine üyeydim ve çok doğru tahminleri vardır zaten kendisi de inanılmaz biri yaşam hikayesi başlı başına efsane .

Evet herkesin inandığı sevdiği bir astroloğu mutlaka olmalı. Ben eve yardımcı seçerken bile burcunu soran bir insanım. Bazı burçlar var uzak dururum test ettim onayladım anlaşamıyorum hal böyle olunca da zorlamanın hiç lüzumu yok.

Fotoğrafladığım bebeklerin burçları detaylı bir şekilde bloğumda yerini alır.

Mutlu evde balık-boğa, boğa-yengeç , ikizler-kova çocuklar,  boğa bir koca,  aslan-terazi bir anne var. Benim ayımda aslan da vb neyse yıldız haritası olayına girmeme hiç gerek yok. Bana göre  herkesin merak ettiği okumadan geçmediği bir andır burç yorumları

Son 9 aylık süreçte hayatıma yön verirken danıştığım Oğuzhan Ceyhan’a teşekkürlerimle yayınlamak isterim.

Okumak size kalmış 🙂

2011 Yılında Kim En Şanslı ?

Batı Astrolojisi’nde şans ve mutluluğu temsil eden Jüpiter gezegeni, 5 Haziran’a kadar Koç burcunda kalacak. Bu etki, yılın ilk beş aylık döneminde, başta Koç burcu olmak üzere, Yay ve Aslan burçlarına da öne çıkma fırsatı verecek. 6 Haziran’dan itibaren Jüpiter’in Boğa burcuna geçmesi ile Toprak burçları (Boğa, Başak ve Oğlak), sene sonuna kadar olumlu etkiler alacaklar. Bu süreç içerisinde, Koç ve Terazi burçları, maddi kaynaklarla ilgili yeni gelişmeler yaşayacak, diğer ekonomik faydalarla da karşılaşacaklar.

Hangi Tarihler, Hangi Burçlar?

Güneş ve Ay tutulmaları, Batı Astrolojisi’nde, dönüm noktalarını göstermeleri açısından çok önemlidirler. Bu yıl, dört Güneş tutulması, iki de Ay tutulması yaşayacağız. Bu dönemler, hem olumlu, hem de olumsuz etkiler içerebilirler.

Tutulma dönemleri, insan yaşamında, kritik değişim dönemlerini temsil ederler. Evlilikler, boşanmalar, tanışmalar, işe giriş veya işten çıkışlar, çoğunlukla tutulmalar ile eş zamanlılık gösterirler. 4 Ocak ve 4 Şubat arası, Koç burçlarının iş hayatları, kariyer gelişimleri, ev yaşamı ve aile ilişkilerindeki değişimler gibi olumlu yönde çalışan etkiler getirecektir. Yay ve İkizler burçları ise aynı etkiyi, 1 Haziran, 15 Haziran, 25 Kasım ve 10 Aralık günleri hissedecekler.

Bekâr Yaylar, evlilik ve ilişkiler ile ilgili çok olumlu bir döneme girecekler. Bu etki, yaklaşık 1.5 yıl sürerek, 2012’nin ortalarına kadar hayatlarında önemli bir dönüm noktasına varma şansını getirecek. Tanışmak, nişanlanmak, evlenmek gibi konular, daha da ön plana çıkacak. Yengeç ve Oğlak burçları, 1 Temmuz haftasında ilişkileri ile ilgili yeni deneyimler yaşayacaklar. Bu dönem biraz kafa karışıklığı yaratsa bile olaylar 14 Temmuz civarlarında olumlu bir şekilde çözümlenecektir. Teraziler, 7 – 16 Mart arasında, ilişkilerinde, aynı Koç’lar gibi bazı dönüm noktalarına gelirken, bu burçların kadınları, çok daha şık ve çekici olacaklar. 28 Mart – 17 Nisan arası, ayrıca 3 Nisan, 7 Nisan ve 17 Nisan tarihleri, ilişkilerle ilgili çok önemli bazı gelişmeler yaratacak. 3 Nisan ve takip eden hafta yılın en şanslı ve parlak dönemlerinden biri olurken, aynı etki, 10 Ekim haftasında bir daha görülecek.

Boğa’lar ve Akrep’ler, 1 – 14 Ekim arası ile 3 Kasım ve 21 Kasım haftalarında ilişkiler, evlilik gibi konuları ön plana çıkartan etkiler alacaklar. Mayıs ayının ilk haftası içinde hayatlarında büyük bir değişim getirecek olaylar yaşayabilirler. Kova ve Aslan burçları için seyahatlerin; Yay ve İkizler için aşk, çocuk, evlilik ve sosyal ilişkilerin ön planda olduğu bu yıl içerisinde, Terazi’lerin, her ne kadar Jüpiter kendileri için olumlu etkiler yaratsa da, 26 Ocak, 29 Mart, 3 Temmuz, 9 Ağustos ve 16 Ağustos günleri ve yakınlarında daha ağır sorumluluklar almaları gerekecek. Satürn, onları, Koç burcu ile beraber belirgin bir şekilde güçlendirirken, daha da olgunlaşacakları ve gelişecekleri bir döneme yönlendirecek.

2011’de Burçlar

Koçlar, Satürn’ün Güneş’lerinin karşısında konumlanmasıyla, 15 Mart haftasında rejim ve fiziksel güzellik bağlantılı konularla ilgilendikleri takdirde, kışın yaratacağı kaba etkilerden daha hızlı kurtulabilirler. 15 Haziran’dan sonra ise çok güzel bir seyahate çıkma fırsatı veya uzun zamandan beri ziyaret edilmemiş bir yere gitme şansı ile karşılaşabilirler. Bu yıl, eğitim hayatında da önemli bir dönüm noktası barındırabilir.

Boğalar, Jüpiter’in 12. evlerini terk edeceği 4 Haziran gününe kadar kendileri ile ilgilenmek, önümüzdeki yılların planlarını yapmak, psikolojik engelleri aşmak veya bazı danışmanlardan yardım almak gibi konuların ön plana çıkacağını görecekler. Haziran’dan Aralık’a kadar olan süreçte, özellikle de Eylül’ün ilk haftasında ve 7 – 18 Kasım aralığında beklenmedik güzel haberler gelebilir. Aynı dönem, son yılların en verimli dönemlerinden biri de olabilir.

İkizler burçları, 1 Haziran, 15 Haziran, 25 Kasım ve 10 Aralık tutulmaları ile aşk hayatlarındaki önemli bir problemi bitirme şanslarını ele geçirecekler. Yeni tanışmalar ile ortaklıklar ve evlilikler de ana konular arasında yer alacaktır.

Yengeçler, maddi konuların sık sık gündeme geleceği bir dönemden geçecekler. Yılın başından 20 Şubat’a kadar olan dönem ile 3 – 18 Ağustos aralığı, harcamaların artacağı; 3 – 27 Mart aralığı ise kazanımların bollaşacağı dönemler olacaklar. 22 Ocak’tan sonra terfi etme şansları ve önemli kariyer gelişim fırsatları Yengeç’leri bekleyecek. Yeni iş teklifleri, kariyerin farklı bir alana doğru yönlendirilmesi, ciddiye alınacak olumlu iş değişiklikleri ana konulardan olabilirler.

Aslanlar, son yıllarda yaşadıkları maddi sıkıntılardan artık kurtulacaklar. Eğitim hayatı, medya ilişkileri, kişisel tanıtım yapmak ve seyahatlere çıkmak, dönemin diğer ana konularının çerçevesini teşkil edecektir. Bu yıl, 4 ve 18 Mayıs tarihleri ile 29 Ekim – 10 Kasım arası dönem ağırlık olmak üzere, kariyerde büyük ilerlemeleri de getirebilir. Yılın ikinci yarısındaki ilerlemeler, belki de son 10 yılın en önemli değişimlerini beraberinde getireceklerdir.

Başaklar, seyahat edecekler. Diğer taraftan, maddi konularda bazı sıkıntılar yaşamaya da devam edebilirler. Jüpiter’in etkisi ile 7 Mart, 28 Mart, 16 Mayıs ve 21 Mayıs günleri ve takip eden haftalarda, maddi kaynaklarla ilgili bazı gelişmeler ve bollaşmalar görülse bile, 9 Ağustos, 13 Ağustos ve Ekim’in tümü, beklenmedik maddi sorunlar getirebilirler. Bireysel harcamaların kısıtlanmasını gerektirecek bu süreçte, ev veya iş yeri kredisi almak gibi konular ön plana çıkabilir ama doğum haritalarında olumlu özel bir etkiye sahip olmayan Başaklar, kredileri geri ödemekte zorlanabilirler.

Teraziler, Satürn’ün sert disiplinine maruz kalabilirler. Ancak, bu etki, kilo vermek ve fiziksel olarak daha da güzelleşmek gibi olumlu sonuçlar da verecektir. Yine de, yanlış verilmiş kararlardan dolayı bir ilişkinin sonlanması, içsel korkuların ön plana çıkması, 50 yaş ve üstü Terazi burçlarının ise kronik hastalıkların yeniden gündeme gelmesi söz konusu olabilir. 30 yaş civarındaki bekâr Teraziler, evlilik, çocuk veya yaşamın genel kuralları ile ilgili önemli bir sorumluluk yüklenebilirler.

Akrepler, güzel bir yıl geçirecek, 22 Ocak’tan Mayıs sonlarına kadar günlük iş yaşamlarında önemli ilerlemeler kaydederken, kronik sağlık sorunlarını da halledecekler. İş hayatı daha olumlu gelişmeler barındıracak. Mayıs’tan sonraki bir yıllık dönemde iş ortaklığı, aşk ve evlilik gibi konular gündeme gelecek.

Yaylar, sosyal ilişkilerin gittikçe artacağı, işle bağlantılı toplantılar ve seminerlerin programda daha sık görüneceği, kalabalıkların önünde kendilerini daha da rahat ifade edecekleri bir yıl geçirecekler. Ocak ayının ilk haftasından itibaren seminer vermek, yolculuklara çıkmak, eğitim görmek, eğitim vermek; bunun yanında Jüpiter’in ilk 4 aylık etkisi ile aşık olmak veya çocuk sahibi olmak; Haziran’dan itibaren ise günlük iş yaşamında büyük bir ilerleme ve gelişme dönemi yaşamak gibi temalar ön plana çıkacak. Derneklere üye olmak, kulüp toplantılarına katılmak da gündemde kalırken, genç Yaylar, aşk, spor, şans oyunu gibi konularda diğer burçlara göre daha ileride bulunacaklar. 12 Mart, 18 Mart, 4 Nisan ve 16 Mayıs tarihleri, şans oyunları, spor, sanat ve yaratıcılık ile bağlantılı olabilecek büyük fırsatlar verecektir.

Oğlaklar, Satürn’ün pozisyonu sebebiyle iş yaşamında yoğun bir rekabet içerisine girebilirler (tabii eğer şimdiye kadar girmedilerse). Çevrelerine adil davrandıkları ve samimi davrandıkları sürece, problemleri daha rahat aşabilirler. Bazı Oğlak burçları, yılın ilk 5 ayı içinde ev ve mülk sahibi olurken, ikinci yarısında da çocuk sahibi olabilirler. Pek çok Oğlak burcu, Haziran ayının ikinci yarısından itibaren gerçek aşkı bulma şanslarıyla karşılaşacaklar.

Kovalar, Neptün’ün Balık burcuna geçişi ile birlikte, uzun yıllardan beri gündemde olan, maddi güvensizlikler ve içsel dengesizliklerle boğuşmak, yaşama da bulutların arkasından bakarak ilerleme durumunda kalmak gibi sıkıntıları artık aşacaklar. Yılın ilk 4 ayı, eğitim kısa ve uzun seyahatler, haberleşme, yakın komşu ilişkilerinde artış, arzu ettikleri otomobilleri almak gibi konuları ön plana taşıyacak. Mayıs ayından Haziran 2012’ye kadar ise mülk almak ve satmak, bir ev kredisi borcunu ödemek mümkün olacaktır. Beklenmedik bir anda ev sahibi olmak, ailevi bir sorunu çözümlemek, yurt dışı ile ilgili bir eğitim programına katılmak gibi konular da Haziran ayında gündeme geleceklerdir. Bekâr Kova burçları, yeni tanışmalar, aşk ilişkileri, bireysel gelişim, spor ve şans bağlantılı gelişmelerle, 1 ve 15 Haziran haftalarıyla 25 Kasım ve 10 Aralık arasındaki dönemde karşılaşabilirler.

Balıklar, yılın ilk beş ayında Jüpiter’in Koç burcundaki etkisi ile maddi kaynaklarda bollaşmalarla karşılaşırken, Neptün’ün etkisi ile 4 Nisan- 21 Ağustos arasında bazı hayallerini gerçekleştirme fırsatları da yakalayacaklar. Bir süredir devam eden manevi/duygusal boşluk çözülür iken; bekârlar, ev kurmak, aile kurmak ve gerçek aşk ile karşılaşmak; evliler ise çocuk sahibi olmak veya kariyer hayatında önemli ama beklenmedik bir değişime girmek konuları 15 Haziran ve 25 Kasım haftalarında, hayatlarının en önemli konuları arasında bulabilirler. 15 Haziran haftası, bir üst ile tartışmak ve çalışma hayatının bir dönemini sonlandırmak şeklinde bir tema da getirebilir. Bu, 25 Kasım’dan sonra, Balıkları, zaten istedikleri kariyer yolunu takip etmelerini sağlayacak bir akışa dâhil edebilir.

Saygılarımla,

Astrolog Oğuzhan Ceyhan
oguzhan.ceyhan@astrologyanalyst.com
http://www.astrologyanalyst.com