Aylardır Prof Dr Bora Göksan ile ilgili sorular sordunuz ben de telefon ile elimden geldiğince size yardımcı olmaya çalıştım. Prof Dr Bora Göksan malum yurt dışına yerleşti (en azından biz öyle biliyoruz) ve bizi İstanbul’da bir doktora devretti demiştim. Ama tanışmadığım ve yüz yüze konuşmadığım doktor hakkında yorum yapmam haksızlık demiştim. Halt etmişim. Tamam telefon da size telefonunu ve ismini verdim ama belki de blogu okuyup bırakan bana ulaşamayan kişilere haksızlık etmişim.

my iphone

Bugün Mira’nın kalça kontrolü vardı. Ve randevumuza gittik. Mira çok tatlı pıtı pıtı yürüyor.Hastanede’deki bütün hasta danışmanı ve hastalara sürekli gülümsedi ve en sevdiği kelime olan “hoşçakal” diyerek el salladı. Randevumuz Acıbadem Hastanesi Bakırköy’de Dr Burak Boynuk’da idi. Evet Prof Dr Bora Göksan bizi emin eller olarak kendisine teslim etmişti. Benim içinse bir başka yönden içim kıpırdı 2002’de çalışmaya başladığım Acıbadem’de  bu hastanede 1.kattaydı odam. Efsane ekibin temeli orada atılmıştı. 7 ay deniz otobüsü ile Caddebostan’dan oraya gittiğimi şimdi düşünüyorum da bazen hayal ötesi geliyor hayat…Hayat işte…

Ben yine duramadım. Şu konuşan bıdı bıdı halimi tutamamadım. Burak Bey’e tüm usg ve röntgenleri vb götürdüm O en son röntgen var mı diyor ben USG gösteriyorum. İstemedi çekmedik diyorum. O da artık röntgen ile kontrol edilecek diyor. Ha peki tamam. Bu süreçte hem konuşuyor hem de Mira’yı muayene ediyor.

Ortopedi doktoru olmasa çocuk doktoru diyeceğim kesin. Bu kadar mı çocuk sevilir ve insanın enerjisi harika olur. Çarçabuk muayene oluyoruz. Gidişatı konuşuyoruz. Röntgen sonrası durum ortaya çıkacak ama fiziki muayenesi harika Mira’nın çok mutluyum.

Odadan ayrılıp röntgen için bekliyoruz. Kısa sürede o da tamam röntgeni alıp göstereceğiz. Bu arada ben evden hazırlıklı geldim röntgen , ysg vb olursa Mira ağlar biliyorum lolipop ile Mira’yı epey sakinleştirdim. Hatta röntgen çeken teknisyen röntgen çıkmış mı vb diye kontrole derken biz neredeyse tüm cihazları kontrol edecektik o karanlık oda da.

Çok az bekleme ile hastası çıkınca bizi alıyorlar yeniden görüşmeye. Burak Bey gerekli incelemeyi yaparken yaramaz Mira koltuk tepesinde zıplıyor.

My iphone

iyi haber geliyor röntgenden de. Olması gereken açı iyi çıkıyor. Belirli bir rakamın altında normal kabul ediliyor bizim açımızda normal sınırında ama olması gerekene de 3 var olsun hiç sorun değil nasıl olsa takipteyiz ve her 6 ayda bir biz Dr Burak Boynuk’ta olacağız.

My iphone

Diyeceğim şu ki Prof Dr Bora Göksan bizim için mucizeydi Mira’nın diğer ailelere göre çok ağır bir durumu da yoktu. Ama hiç bir aile minnacık stres olsa bile kabul edemez durumu. Ben çok iyi biliyorum. Dr Burak Boynuk’ta öyle… Ve şimdi yine çok emin ellerde olduğumuza inanıyorum. İlk izlenim, iletişim önemlidir işimi yaparım gerisi hikaye diyen robotik yaklaşım yok , sevecen , güler yüzlü, bilgi paylaşımcı bir doktor var karşımda.

Teşekkürler Dr Burak Boynuk… Çok uzun zaman sonra tanıştık, iyi ki …

YSM-photographer, blogger, mom