Bugün üzgünüm. Twitter da söylendim durdum yarını beklemek istedim ama bekleyemedim. Oturdum bir mail yazdım. Sizlerle de paylaşayım. Hiç bir değişiklik olmasa bile blogumu okuyan onca insan var onlar okur bilgilenir. Hemen okursanız neden olduğunu anlayacaksınız.

İşte derginin sorumlu Yayın Yönetmeni  Özcan Yüksek ve Yazı İşleri Müdürü Hüseyin Keçe’ye yazdığım mail:

“Merhaba,

İlgiyle takip ettiğim Foto Atlas dergisinde büyük bir sürpriz ile karşılaşacağımı bilmiyordum.

Maalesef bu sürpriz benim açımdan pek hoş olmadı.

13.sayınızda yer alan Özlem Demircan tarafından hazırlanan Doğum fotoğrafçılığı “Mucizeyi Görmek” başlığı adı altında yer alan yazı da bloğumdan alınan kendi satırlarımın kullanılması beni hayrete düşürdü.

İlk an yanılıyor olabilir miyim? Diye düşündüm yok olamaz çünkü kelimeler ile oynamayı ve yazarken en derin duygularımla yazmayı seven bir fotoğrafçıyım.

Maalesef 04 Şubat 2010 tarihinde yazdığımDoğum Fotoğrafı Nasıl Çekilir? Doğum Fotoğrafçısı Nasıl Seçilir? başlıklı yazımdan fazlasıyla bölüm, derginizde ki yazının içinde yer alıyor.

Sizde blog yazımı önünüze alır ve okursanız hali hazırda derginizde yer alan satırlarımın birebir derginiz de yer aldığını görebilirsiniz.

Ha okumak istemezseniz de arzu ederseniz altları çizilmiş şekilde bir kopyasını size hemen gönderebilirim.

Hukuki işlem yapılmadan önce sizleri bilgilendirmek ve bu yazının yazarını farklı kanallarda eleştirmeden önce bilgi sahibi olmanızı istedim.

Konuyla ilgili hassasiyet göstereceğinizi umuyorum.

İyi çalışmalar dilerim.

En içten dileklerimle,

Photographer Yeşim Mutlu”