Ne mutluyum. Blogum araclığıyla yepyeni hayatlarla tanışıyorum. Fotoğrafa başlamaktan, kızının sağlık sorununa , eş-iş stresinden hayata bir çok konuda farklı anlar yaşıyoruz.

Sevgili Sinem ile de yine yazdığı harika bir mail ile tanıştık. Sitesine baktım ki muhteşem bir hikaye var karşımda. Gel dedim misafir ol bana… Herkes farklı an-ılardan kendine farklı pay çıkarsın. Kırmadı beni misafir oldu geldi.. Çok teşekkür ederim  Sinem…Sinem Oktay, Feng Shui iç mimarı.. Kendisine danışmanlık için ortalama fiyatını da sordum malum hayat… Metrekare ye göre hesaplıyormuş 5 dolarmış metrekaresi.. Sinem’in sitesine http://www.sinemoktay.com dan ulaşabilirsiniz.

Sinem’in satırlarıyla işte Sinem’in hikayesi:

 

14 yaşımda büyük bir trafik kazası geçirdim. Ayıldığımda kendimi otobüs koridorunda yerde yatarken buldum. Bu kaza tüm hayatımı değiştiricek bir dizi olaya sebep oldu.  Kazadan sonra içime kapandım.  Ergenliğim problemli geçti. Okulda çalışkan bir öğrenci olduğum halde kimse beni sevmezdi.  Çocukluk arkadaşlarım 17 yaşındayken beni terkettiler, okulda benimle gözükmek istemiyorlardı. Kısacası herkes garip olduğumu düşünüyordu. Okul bitti ama iş hayatında da aradığım mutluluğu bulamadım. Hep asabi aksi patronların şirketlerinde işe girmiştim. Şanssızlık dediğim olaylar arka arkaya geldi. Sorun nerede ben ne yanlış yapıyorum diye sorup durdum kendime. Aslında iyi kalpli biriyim kimsenin kötülüğünü istemem diyordum.

Avrupadan gelen bir misafir bana sorun senin enerjinde dedi. Senin kötü feng shuin var.  O zaman neyden bahsettiğini anlamadım. Bazı prensipleri takip edersek, hangi yönden nasıl enerji aldığını belirlersek senin hayatını düzeltebiliriz dedi.
Yatağımın yönüne ve odamın renklerine baktık. Elementim toprak olduğu halde beyaz bir odam vardı ve yatağım yanlış yöne bakıyordu. Odamı beje boyadık ve yatağımın yönünü düzelttik. Odamı hayallerimi yansıtan resimlerle süsledim.
Bu prensipten bir türlü iş bulamayan erkek arkadaşıma da bahsettim. Okulu bitirmişti ama iki senedir kimse iş başvurularına yanıt vermiyordu. Parasızlıktan evlenemiyorduk. Kısa süre sonra evrensel enerji benim aksime değil benim için çalışmaya başladı. Evren bütün dileklerimi duyar oldu.

Evlendik. Resimlerde hayal ettiğim tatlı bebekler gibi bir oğlum oldu. Eşim hayallerinin işine sahip. Dünyanın en iyi şirketlerinden birinde üst pozisyonda çalışıyor ve bütün dünyayı geziyor. Tatillerde Hawai’ye gidiyoruz.
Ben feng shui eğitimi alacak parayı buldum. Hala evimize ufak değişikliklerle hareket getirebiliyorum. Geçenlerde bir tanıdığımız o bitkiyi koydurttun ertesi gün istediğim işi aldım dedi. İşte benim mutluluk anlayışım bu…

Not: Evrende herşey birbiriyle ilintili, sadece biz göremiyoruz, ancak yaşayarak öğreniyoruz…

Sinem Oktay

http://www.sinemoktay.com

sinem@sinemoktay.com