Başlık ne tuhaf değil mi? Ama son bir aydır bu durumdayız. Neler konuşur neler yaşar neler paylaşırız biz anneler kendi aramızda…Hepimizin kendince deneyimler geçer başından.

İşte geçen sene Maya Su için hangi yuvayı seçeceğiz diye düşünürken üç arkadaş sırası ile Göktürk’te ki yuvaları gezmiş ve ben en içime sinen Bilgi Kozası Kemerburgaz’a vermeyi tercih etmiştim. Benim seçmem de sebebim çoktu. Butik yaklaşım vardı, sorularıma cevaplar alabilmiştim , göz boyama yoktu neyse oydu, buydu. Biz hala çok memnunuz . Şu an 27 Nisan ‘da ön mülakat sonucu ve kura beklediğimiz İTÜ Geliştirme Vakfı Okulları Anaokuluna gitmeyi bile yuvamızla konuştuk.

Okul tanıtım günü için İTÜ’ye gittiğimde bu kadar kalabalık beklemiyordum açıkçası. Okul 2011-2012 öğretim yılında 2007 doğumlu 60 öğrenci alacak. Zaten İTÜ’lülerin %50 otomatik hakkı var yani 30 çocuk arasına girmemiz gerekiyor. Hayırlısı neyse o olsun dedik.

Bir çok arkadaşım Göktürk’te Hisar Okullarına daha anne karnındayken başvurduğunu söyleyince ben şaşırdım kaldım. Sağlıklı bir bebek gelecek önce sonra geleceği planlayacağız ama artık durum çok fena. İyi ya da kötü okul seçimi her ailenin kendi tercihi. Fakat ben böyle acayip kuyruklar olan, astronomik ücretlere sahip okullar söz konusu olunca ne diyeceğimi bilemiyorum. İki tane aday adayı öğrenci var  bizim evde. Abla nereye giderse Mira’da oraya gidecek. Oda Maya Su gibi Preschool Gymboree Kemerburgaz ve Bilgi Kozası Kemerburgaz’a yuvaya gidecek. Sonrasında da  Maya Su nerde Mira orada. Hayal ettiğimiz okul ile okuyabilecek olduğu okul sınırlı olması çok ama çok üzücü…

Ümidimi kesmiyorum yine de. Bir arkadaşımın dediği gibi yine. “Hayatım boyunca hiç milli piyango gibi şans oyunları oynamadım. Tüm hakkımı Galatasaray’a saklıyorum. ” Gerçekten Galatasaray Yuva, ilkokul hepsi efsane olmuş durumda. Geçen yıl 5000 kişi başvurmuş 50 kişi alınmış.

Bir söz vardır gelin ata binmiş ya nasip. Biz de niyet ettik İTÜ için , gerisi Ya Işık, Ya Terakki

Herkesin hayalindeki okul olsun

YSM-okul konusunda kafası karışık