Bana ulaşan instagram fotoğrafı

Bana ulaşan instagram fotoğrafı

Dün instagramda beni bu fotoğrafa etiketleyerek destek istemişler. Daha gördüğüm anda elimden ne gelirse yapacağımı yazdım benimle paylaşan kişilere. Sonra okulun öğretmeni Sema Gül Güvel ile iletişime geçtim . Reel olarak nelere ihtiyaçları var sordum. Sağ olsun tüm samimiyetiyle telefonda bana anlatmaya çalıştı. Verdiği adresin onu zora sokup sokmayacağına kadar konuştum onunla. Karşımda işte böyle insanlar var oldukça ben hayata inanmaya devam edeceğim dedim içimden.

Bir yandan da arkadaşları twitter vb mecralarda ünlü kişilere ulaşarak duyurmaya çalışmışlar. Umarım tweetle kalmazda bir kaç kişi ihtiyaçları sahiplenir. Neden böyle yazıyorum belki de size garip gelir ama ben daha önce bir çok sosyal sorumluluk projesinde yardım için yola çıkıpta hiç kimsenin bir kalem bile göndermediğini de gördüm bir sabun dahi almadığını. Kimseyi eleştirmiyorum ama tweet attım, blogda yazdım duyurdum demek bana ters geliyor. Bir çocuğun gözünde bir kitaba dokunduğunda ki ışıltı, ya da bizim çocukların kenara koyup dokunmadığı bir kalem kutusunun onda yaratacağı mutluluğu ben daha önce yaşadım. Yaşadıklarım bende ; onlarla bizim aramızda. Lakin artık açık açık yazıyorum ki örnek olsun, birileri elini taşın altına koysun da sorun benim sorunum değil diye düşünmeden bir iki miniğin kalbine dokunsun.

Sema Öğretmenin arşivinden

Sema Öğretmenin arşivinden

Sema Öğretmen‘den aldığım bilgiler doğrultusunda okul ve çocuklar için başta gerekenleri  yazmaya çalıştım. Ama siz daha önce Hakkari’ye yaptığımız yardım vb gibi linklerden de benzer ihtiyaçları tamamlayabilirsiniz. Çünkü Sema Öğretmen bu konuda o bu şu demiyor bir kalem bile çok önemli bizim için diyor. Ben hiç Ağrı Patnos gitmedim görmedim ama onun anlatımıyla az da olsa anlamaya çalıştım.

Sema Öğretmenin aktardığı bir çok eksikler: 

  • Fotokopi makinası + printer (printer+scaner+fotokopi özelliği olan bir ürünü 09.09.2013’de YSM aldı) 
  • Kırtasiye (fon kağıdından, yapıştırıcıyai boya kaleminden, kalemlik, tuvale aklınıza içinizden ne gelirse) 
  • Çanta
  • Kitap (Yaşlarına uygun  okuma kitapları)
  • Çocuklar için 6-12 yaş kıyafet (mont, hırka,eldiven, şapka, eşofman,  evinizde kullanmadığınız temiz halde ne varsa) 
  • Ayakkabı (spor, klasik, bot, çizme temiz kullanmadığınız ) 

Lütfen sizde 5 dk ayırın ve faydalı olarak göreceğiniz ihtiyacı aşağıda yer alan adrese kargolayın lütfen. PTT Kargo daha hızlı ulaşıyormuş aklınızda olsun.

İhtiyaç  Gönderim Adresi ve Yetkili Kişi

 Sema Gül Güvel Matematik Öğretmeni

Adres
Ağrı/Patnos  Doğansu Köyü Doğansu İlkokulu / Ortaokulu için 
Sema Gül Güvel Matematik Öğretmeni

Atatürk Mah. Zeki Çelik Cad. Yeni Apart Kat: 3 Daire :9  Patnos /Ağrı
Telefon Numarası
Sema Gül Güvel  0 530 528 54 86
semaguvel@gmail.com
Sema Öğretmenin arşivinden

Sema Öğretmenin arşivinden

Her zaman yazdığım ve inanarak anlattığım gibi ne olur deniz yıldızı hikayesini unutmayın. Her zaman destek, tam destek, lütfen!..Hassasiyetiniz ve duyarlılığınız için teşekkürler.

YSM