Evet şu an çığlık atıyorum. Kızgınım, kırgınım ve empati yapamıyorum affedin beni…

Yeni dünyaya gelen bir bebeğin beklenen o ilk çığlığı gibiyim. Kalbim deli gibi çarpıyor sanki panik atak halindeyim ama sonunda suskunluğumu bozuyorum.

Yeşim Mutlu olarak sayısını bile saymadığım bir çok kişiye mail ya da farklı şekillerle destek verdim bugüne kadar. Yeri geldi çok yakınım oldular yeri geldi hiç tanımadılar. Ama şu an sektörde bu işi yapan bir çok fotoğrafçının ilk günlerinde yanında oldum. Kimseye şudur demedim. Kimse hakkında konuşmadım ve konuşmayacağımda. Ama üzerime gelmeyin. Sosyal medyada veya abuk sabuk bloglarda liseli kızlar gibi isim vermeden gönderme yapmayı bırakın. Çok gelirseniz üzerime arşivlediğim tüm mailleri buradan yayınlayacağım.

Vallahi de bunu yapacağım. İnsanım, kadınım ve maddi manevi stresleri hayatımda istemiyorum. Beni unutun varsayın ben sizin hayatınız da hiç olmadım. Beni facebook, twitter, instagram, friendfeed etc her yerden silin , blogumu okumayın ya da ne yaparsanız yapın ama o enerjinizi serbest bırakın. Ben böyle arkadaşlık istemiyorum.  Mış gibi yapmak ya da olmak zorunda olduğu için olan herkes lütfen gitsin. Hayatımda çok değerli dostlarım var . 40’ıma yaklaştığım şu günlerde ilk günden bu yana olmasını istediğim gibi olan fotoğrafçılığıma göz koymayın. Bu işi ticari bakış açısıyla yapmıyorum. Az işim öz işim olsun bana yetiyor. Mutlu ev benim kazandığım iki kuruş ile dönmüyor. Hayat standartımı hamd olsun ki Mutlu Dr sağlıyor…

Yolunuz açık ışığınız bol olsun. Bu arada da yıllardır kullandığım sloganımı artık hiç bir yerde kullanmayacağım. Hepiniz alın tepe tepe kullanın. Yeşim Mutlu artık ” Anları anılara dönüştürüyor” sloganını kullanmıyor.  Ha bu arada  Yeşim Mutlu PHOTOGRAPHER markam tescillidir 2009’dan bu yana. Zaten bilin ne de olsa ben marka meraklısı, bildiğimi esirgeyen, paylaşıma kapalı, sürekli dedektiflik yapan , ticari hırsları olan hırçın bir fotoğrafçıyım. Sonunda çığırdan çıktım. Çığlık atıyorum.

YSM-melekler korusun beni