Çevreye duyarlı güzellik markası AVEDA, Dünya Ayı (Earth Month) kapsamında her yıl Nisan ayında gerçekleştirdiği “Aveda Su Yürüyüşünü” 22 Nisan Pazar günü gerçekleştiriyor. Temiz suyun bir insanlık hakkı olduğuna dikkat çekmek amacıyla Aveda çalışanlarının ve halkın katılımıyla gerçekleşecek yürüyüş ile Aveda farkındalık yaratmayı hedefliyor. Türkiye’de ilk kez gerçekleşecek ve 6 km boyunca gerçekleştirilecek yürüyüş, az gelişmiş ülkelerde yaşayan kadınların suya ulaşmak için katettiği yolu sembolize ediyor.

Toplanan bağışlar temiz suyu korumak için kullanılıyor…

Aveda dünyada 5 yıldır, 40’dan fazla ülkede yerel bazlı su projelerine bağış toplamak için ayrıcalıklı küresel Dünya Ayı ortağı olan Global Greengrants Fund ile birlikte çalışıyor. Global Greengrants Fund, bütün dünyada temiz su, temiz hava, sürdürülebilir geçim seviyesi ve sağlıklı topluluklar için çalışan yerel organizasyonlar için küçük çapta bağış topluyor. Aveda’nın 2011 Dünya Ayı bağışları,  Aveda’nın iş yaptığı bölgelerde temiz suyu korumak için çalışan 35 bölgesel ortağına da destek veriyor.

Ayrıca Aveda Dünya Ayı kapsamında, Light the Way™organik mumu yüm salonlarında Nisan ayı boyunca satışa sunarak elde ettiği geliri Global Greengrants Vakfı’na bağışlanıyor.

Yürüyüş, online bağışlar ve sponsorlar hakkında daha çok bilgi için  Facebook.com/Aveda sitesini ziyaret edebilirsiniz.