Ölüm, ne zor kelime … Ölmek , yok olmak, bir daha hiç olmamak. Ölmeden ölmeyi yazmak zor. Hele ölümü çocuğa anlatmak daha zor. Geçtiğimiz hafta babaanne bize gelmişken tam oh ne güzel zaman geçiriyoruz derken bir ölüm haberi ile babaanneyi Bursa’ya yolcu ettik. Mutlu Dr’un kardeşinin eşinin babası yani halk arası deyimi ile eltimin babası vefat etmişti. Ben ve Mutlu Dr gidemedik çünkü Mutlu Dr hastanede olması grekiyordu benim çocukları bırakacak kimsem yoktu ikisi ile de gitmeyi göze alamadım. Evde ölüm sözü geçse Maya Su sürekli büyükbabam gibi mi der? Çünkü büyükbabasını hiç görmedi. Ona uygun bir dille anlatmaya çalıştık ama zorlanıyor. Başta gökyüzünde dedik neden konuşmuyor bizimle dedi. Öyle dedi böyle dedi sonunda büyükbabasının aya gittiğini uygun gördü ve tamam dedik. Geçen gün de Amy Wine  House ölmüş diye aramızda konuşurken aa o da mı aya gitti? diye bizi güldürdü. Çocuklar gerçekten inanılmazlar. Ben her gün bazı anlar deliriyor gibi olsam da hayretle izlediğim anları çok.

Konuyu aslında gece gördüğüm rüyama getirecektim ama aklıma bunlar düşünce de yazmadan geçemedim. Rüyamda Amy Winehouse gördüm hay allahım diyorum kendime. Ölümünün ardından o kadar yazılıp çizildi ki MJ’de olduğu gibi bloğuma yazamadım. Çok severdim ve Maya Su ve Mira’da onun şarkıları ile büyüdüler diyemesem de uyudular çok :)Evde hepimiz çok severdik (Mutlu Dr dışında o ağır rockçı evde kız şarkılarını kapatın diye seslenir hep bize 🙂

Rüyamda Amy Winehouse harika bir yerdeydi. Muhteşem yeşil bir ormanda, nefis bir göl kenarındaydık.  Bize yeni hayatını anlatıyordu. Biz diyorum bir sürü insan vardı ama kimdiler bilmiyorum 🙂 Amy “Çok huzurluyum, aradığım mutluluğu buldum burada “diyordu rüyamda.  Sonra “İstanbul’dayken gördüğüm nazar boncuklarının anlamını çözdüm onlar aslında uzaylıların işareti. Onun aracılığı ile konuşuyorlar” diyerek kocaman beyaz camdan yapılmış ve tam ortası masmavi olan bir nazar boncuğunu havaya tutarak uzaylıları çağırıyordu . Sonra yeni bir şarkı söylüyor ve çok yakında bunu duyacaksınız ve bu sizi çok rahatlatacak bir şarkı diyordu. Teni muhteşem, dövmeleri pembeleşmiş, ışık içinde. Huzurlu, keyifli ve sakin.

Tamam rüyam oldukça garip; ama rüya bu . Etkisinden kurtulmadan yazmak istedim hem de onlarca yazacak yazım varken bloğa. Ama çok etkilendim.

Evde anlattığımda klasik popon açık kalmış esprisi yapıldı ama nadir rüya görürüm ben, mesaj taşır rüyalarım ve uzun yıllardır beni bilen bilir gördüğüm tüm rüyalar çıkmıştır. Bu rüyanın çıkması diye bir şey söz konusu değil. Ama vardır bir anlamı.

YSM-ruyali…